Únor 2013

Ošetření pro mrazivé zimní dny

23. února 2013 v 11:20 | Markéta |  Pleť


Přituhlo nám a my musíme chránit pleť!

V mrazivém zimním počasí je ideální péče o pleť krémem Fenchel Alcina, který chrání pleť před mrazem a větrem a navíc ji vyhlazuje a pěstí. Krém Fenchel je vhodný i pro citlivou dětskou a mužskou pleť, takže se dá říci, že Fenchel je ideální zimní rodinný krém. Dále můžeme použít krém Viola a Myrrhe, které jsou také velmi výživné a chrání pleť před mrazem. A nejnovějším krémem firmy Alcina je Rich Anti Age krém, který je určený pro suchou a extrémně suchou pleť. Na citlivé oční okolí a rty se výborně hodí Krém na oči a rty Alcina, který posiluje, vyživuje, vyhlazuje a zodolňuje namáhanou a citlivou pleť kolem očí. Tyto vydatné přípravky ochrání vaši pleť.

V zimním období je pleť třeba také hydratovat. Hydratační přípravky je lépe používat v noci, kdy je zaručena stálá teplota a pleť si během noci doplní potřebné hydratační látky.Několik dobrých rad na zimu:
* před mrazem a větrem nejlépe ochrání vydatné mastné přípravky
* chraňte před omrznutím hlavně uši, nos, oční okolí a bradu
* omrznout pleť může i když je teplota nad bodem mrazu, ale fouká ledový vítr
* přechod z tepla do zimy a naopak by měl být pozvolný
* pleť je třeba chránit také před UV zářením
* nezapomínejte na make-up, který je další účinná ochranná vrtsvaKrásné zimní dny Mrkající

Pomoc, padají mně vlasy!

19. února 2013 v 10:26 | Markéta |  Vlasy

Znáte to, najednou se vám zdá, že se v umyvadle začíná objevovat víc a víc vypadaných vlasů. Na oblečení objevujete také vlasy a o plovoucí podlaze ani nemluvě.


Kdy by jsme se tedy měli začít bát, že se něco děje? A kdy by jsme s tím měli začít něco dělat?

Padání vlasů v přiměřené míře je zcela normální. Dochází k němu u každého člověka během celého roku. Někdy bývá výraznější na jaře a na podzim. Přiměřený úbytek vlasů musí být v rovnováze s nárůstem vlasů nových. Jestliže je však úbytek vlasů větší, než nárůst nových, dochází k řídnutí naší kštice. Během dne nám vypadne 80 - 100 vlasů. Pokud je tento počet vyšší, mluvíme o padání vlasů.


U žen bývá většinou toto nadměrné vypadávání vlasů způsobeno poklesem hladiny ženských hormonů estrogenů. Díky estrogenu jsou vlasové kořínky u žen chráněny, pokud však podíl hormonů klesá, zvyšuje se vliv mužského hormonu testosteronu, což má za následek vypadávání vlasů.


Němečtí vědci vyvinuli komplex účinných látek, který chrání před geneticky podmíněným vypadáváním vlasů. Jedná se o fyto-kofeinový komplex obsahující kromě kofeinu také niacin, zinek a kombinaci účinných látek - fytoflavonoidů ze sóji a z bílého čaje. Tato kombinace účinných látek aktivuje vlasové kořínky ženy přímo při mytí vlasů. Kofein při mytí proniká až k vlasovým kořínkům a působí zde již po dvou minutách.

Speciální program v péči o vlasy "Plantur 39" ALCINA obsahuje dva druhy fyto-kofeinových šamponů (na barvené vlasy a na jemné a lámavé vlasy), fyto-kofeinové tonikum, dva druhy fyto-kofeinových balzámů na vlasy, strukturovací péči a doplněk stravy Plantur 39 aktivní kapsle pro vlasy.


Informace k článku jsem čerpala z časopisu ESENCE Alcina a z vlastních dlouholetých zkušeností s touto kosmetikou.Vaše Markéta Usmívající se"Problémy 21.století"

18. února 2013 v 10:29 | Markéta |  Téma týdne
Téma týdne je "Problémy 21. století". Tak to jé téma, které si přímo říká o článek a možná hned několik.


Velkým problémem 21. století je mimo jiné i naše zhuntované a bolavé tělo a pošramocená psychika. Každý den a téměř od každého zákazníka poslouchám zřejmě jen problémové situace. Přemýšlím, kdy naposledy jsem potkala člověka, který si na nic nestěžoval.

Vím, že si spoustu problémů i bolestí způsobujeme určitě sami, ale jsem přesvědčená, že za hodně našich obtíží může právě to naše přetechnizované a rychlé 21. století. Ano, utváříme si ho sami, takže vlastně sklízíme plody toho, co jsme zaseli, ale co naše děti? Těm budujeme něco, co se nám už teď nelíbí, ale nic s tím neděláme. Opravdu chceme dětem zanechat takové dědictví?


Z mého pohledu, mámy, masérky a kosmetičky mají už i naše děti problémy s bolestmi zad a celého těla, suchou pletí, ze které pramení ekzémy, tloušťkou a psychikou.


Měli by jsme se pokusit najít cestu, při které budeme víc naslouchat svému tělu a přírodě.Pěkný den Mrkající

Relaxační masáž zad a šíje

18. února 2013 v 9:30 | Markéta |  Masáže
Relaxační masáž zad a šíje.


Tato masáž je nejrozšířenější a nejžádanější péčí o naše záda. Jedná se o masáž, která pomáhá od bolesti v oblasti krční, hrudní a bederní páteře, způsobených především špatným sezením a nevhodným a jednostranným zatížením zad. Při masáži dojde k uvolnění napětí, urychlí se mízní oběh, čímž se rychleji vyplaví z těla nahromaděné škodliviny.

Masáž provádím v příjemně temperované místnosti, při tlumeném osvětlení a za zvuku relaxační hudby.


A jaké jsou účinky masáže?
Dobře provedená masáž vám přinese tělesnou i duševní pohodu, pomáhá při bolestech hlavy, sníží svalové napětí, působí příznivě proti nespavosti, slouží jako prevence proti skřípnutí nervů, zrychluje lymfatický systém, čímž detoxikuje, urychluje regeneraci organismu, povzbuzuje krevní oběh a uvolňuje kloubní blokády.

A kdy nemáme chodit na masáž?
Při jakémkoli akutním stavu - horečka, viróza, infekci, zánětu, dále při nádorovém onemocnění, onemocnění kůže, pokročilé osteoporóze, opilosti a bezprostředně po jídle.


Masáž můžu každému jen doporučit. Jedná se o neuvěřitelně příjemný zážitek prospěšný celému tělu.Přeji vám příjemný den Usmívající seBolesti zad

15. února 2013 v 14:31 | Markéta |  Masáže
Ahoj, zdravím Vás.


Jsem kosmetička, masérka a tuto nádhernou práci dělám přes dvacet let. Mám ji moc ráda.


Poslední dobou velmi přibývá masáží zad v mých objednávkách, což znamená, že nás buďto víc bolí záda, nebo že chceme i odpočívat. Druhá varianta by se mi líbila víc, ale jak tak se svými klienty hovořím, vypadá to spíš na tu bolest zad.


Co je to vlastně bolest zad? A proč nás záda bolí?

Důvodů proč nás záda bolí může být několik a většinou to ani není onemocnění páteře, ale náš způsob života, který tuto nepříjemnou bolest způsobuje. Proto se bolest zad řadí mezi civilizační nemoci.

Nejčastější příčinou bolesti zad bývá fakt, že se míň a míň pohybujeme. Tělo ztrácí pružnost, svaly atrofují a tloustneme. Další pádnou příčinou bývá špatné držení těla, sedavé zaměstnání a jednostranné zatížení.

Ale když o tom tak přemýšlím, tak stačí změnit náš způsob života a být aktivnější ve více směrech. Měli by jsme do našeho života zařadit více aktivit a ne jenom práci a občas například tenis.


Je tolik možností, co lze každý den dělat a prožít. Náš život se stane pestřejší a záda nás přestanou bolet.

A pokud přeci jen bolet občas budou, nebo si jen tak budeme chtít odpočinout a zažít něco nového a příjemného, tak můžeme jít na masáž zad.Přeji Vám pěkný a pestrý den Usmívající se