Březen 2013

Jarní detoxikace

29. března 2013 v 16:58 | Markéta |  Zdraví
Nemůžu si pomoct, ale to jaro mi už moc chybí. Letošní zima je obzvlášť dlouhá. Sice už nás jaro párkrát nalákalo, ale nakonec se zase schovalo a nechalo vyhrát zimu. V loňském roce nám touto dobou bylo podstatně tepleji.


Když tedy máme ještě pořád zimu, zkusme to vzít pozitivně. Myslím tím, že máme delší čas na to, si před příchodem jara očistit tělo. Nemyslím tím jen zhubnout pár nadbytečných zimních kil, ale přímo očistnou kúru, která by nás zbavila únavy, bolestí hlavy a celého těla.


Stravou, životním prostředím a naším životním stylem se do našeho těla každý dne dostávají jedovaté látky, které ho zatěžují. Správná a pravidelná detoxikace nám pomůže odvádět tyto jedy z těla a zvýšit imunitu a fyzickou zdatnost.
Pravidelný a dostatečný příjem tekutin, zdravá strava, sportovní aktivita, návštěva sauny, masáže a poznatky z lidového léčitelství nám pomohou tělo očistit. Doporučuje se neprovádět jenom jeden typ kúry, ale kombinovat spolu vícero různých metod.Typické očistné kúry jsou: půst, redukční diety, pitné, minerální, potné kúry a pohybové kúry.Již brzy snad roztaje všechen sníh a objeví se první kopřivy, smetanky lékařské a sedmikrásky, které jsou vhodné jak k přímé konzumaci tak na přípravu čaje.
Z kopřivy je vynikající špenát, je vhodná i do nádivek a říká se, že čaj z kopřiv je lék na vše. Určitě je, jen se musí jíst a pít s mírou, protože, tak jak je kopřiva žahavá na tělo z venku, mohla by nás požahat i uvnitř.
Říká se, že hrst sedmikrásek snědená pomáhá zlepšit zrak. Mně babička sedmikrásky přikládala na zavřené oči, prý abych lépe viděla. Sedmikráska i pampeliška mají mimo jiné silné močopudné účinky, aktivují činnost jater a ledvin, čímž významně podporují detoxikaci organismu.Detoxikaci organismu podporují i čaje z čekanky, měsíčku, nebo řebříčku. Dále je vhodné čaje střídat s vodou a ovocnými šťávami. K důkladnému vypláchnutí jedů lékaři doporučují dva až tři litry tekutiny denně. Vhodná k detoxikaci a posílení imunity je i šťáva z Goji a gel z Aloe Vera.
Dalším úžasným pomocníkem při očistě našeho těla jsou detoxikační náplasti. Jedná se o náplasti obsahující detoxikační byliny, které podporují vyloučení toxických, zdraví nebezpečných látek z těla skrze pokožku.
Jejich použití je zcela jednoduché. Před spaním si na umyté nohy přiložíme detoxikační polštářek a přelepíme náplastí. Ráno náplast sundáme a hned zjistíme, podle barvy detoxikačního polštářku, jak na tom jsme. Čím tmavší a smradlavější bahýnko se přes noc stane z detoxikační náplasti, tím hůř na tom naše tělo je.
Vše výše uvedené mám vyzkoušené a můžu vřele doporučit.Další možností, jak se zbavit škodlivin jsou teplé až horké koupele s přísadou solí a řas podporující lymfatický a krevní oběh, dále pravidelná sauna a kloktání oleje. Kloktání slunečnicového oleje je prastarý recept, který prý dokáže vytáhnout původce chorob z organismu a posílí imunitní systém.

V časopisu ESENCE Alcina jsem našla další metody detoxikace.

*Detoxikační terapie "BODY DETOX"
Body Detox se nazývá očistná metoda, která v Anglii vyvolala nový boom. Při této metodě, která využívá průmyslovou techniku zpětného získávání chemických látek a plynů, se nohy ponoří do teplé lázně a jedovaté látky v těle se slabým elektrickým podnětem odvádějí bezpočtem potních žláz na chodidlech ven z těla. Terapie nabízená mnoha léčiteli oživuje funkci buněk a účinně zbavuje orgány také těžkých kovů.

*THALASSOTERAPIE
Thalassoterapie, neboli léčba mořem, zbavuje tělo metabolických usazenin a oživuje krevní oběh. Rovnoměrným nanášením řas na tělo je pokožka zásobována vitamíny a minerály. Účelná je podpora terapie kyslíkovou lázní. Vzhledem k tomu, že naše kůže je největším vylučovacím orgánem, jsou jedy a usazeniny účinně odváděny z těla.

*VÝPLACH STŘEV
Výplach střev, neboli Colono-Hydro-Terapie je známý již ze starého Egypta z doby okolo roku 1500 před naším letopočtem. Jedná se o šetrnou metodu vymývání kalů, krust a usazenin z kliček střeva, v němž je usazeno až 80% našeho imunitního systému. Při terapii se tlustým střevem vede směs vody a kyslíku, podporuje se speciálními masážemi břicha. Metoda pomáhá proti únavě, nedostatku koncentrace, ale také vysokému krevnímu tlaku, infekcím, migréně a alergiím.

*TERAPIE NOSODAMI
Terapie nosodami vychází ze starého principu očkování - "stejné léčit stejným". Škodliviny se při této metodě z těla odvádějí homeopatickými prostředky, které tělo vnímá jako narušitele. Je to zázračný tajný tip zejména při chronických střevních potížích a alergiích.

Přeji vám krásné a čisté tělo i duši a veselé Velikonoce.

Goji - kustovnice čínská

23. března 2013 v 7:04 | Markéta |  Zdraví


Již několikrát jsem slyšela o zázračné moci Goji. Koupila jsem si sušené plody, které nejsou nejchutnější, ale my dospělí je bez problémů sníme, ale bohužel moje děti ne. Takže jsem pátrala dál a podařila se mi najít firma, která nabízí 100% šťávu z goji, neboli kustovnice čínské. Objednávka dorazila rychle a já měla možnost tuto šťávu ochutnat. Je balena ve skleněné láhvi, barvou mým kolegyním připomíná Campari, mně spíš kečup. A chutná jako sladká ovocně rajčatová šťáva s příjemnou osvěžující nakyslou chutí. A co je pro mě velmi důležité, chutná i mým dětem.


Goji je nejznámější antioxidant vlastnící bezkonkurenční schopnost absorbovat volné radikály, které napadají naše tělo a bývají příčinou rakoviny a stárnutí.


Goji obsahuje polysacharidy, které posilují imunitní systém.


Goji čistí játra, vyživuje plíce, posiluje ledviny, zvyšuje potenci, posiluje svaly a kosti a projasňuje zrak.


Goji patří mezi nejhodnotnější druhy ovoce. Biochemici již v roce 1980 analyzovali rozbory živin plodů goji a zjistili, že je to vitaminová bomba v podobě ovoce, která obsahuje více než 15% bilkovin, více než 21 základních minerálů (vápník, selen, zinek, železo, měď, fosfor, germanium), 18 aminokyselin a značné množství chromu. Počet vitaminů jako je vitamin B1 (thiamin), B3 (niacin), B2 (riboflavin), B6 (pyridoxin), E a vitaminu C je neobvykle vysoký.


Goji obsahuje unikátní směs polysacharidů a proteoglykamů, tzv. Lycium chinese polysacharidy (LCP). LCP jsou vyjimečně silné antioxidanty, které omezují proces stárnutí osrganismu, zvyšují odolnost vůči nepříznivým faktorům vnějšího prostředí a snižují riziko vzniku rakoviny.


Goji obsahuje až 58000 jednotek ORAC (jednotka označní obsahu antioxidantů v potravinách / 100g) ve srovnání s pomerančem 750 ORAC nebo mrkví 210 ORAC.Mnoho lidí nežije zdravým životním stylem - stres, únava, shon, to všechno našemu zdraví neprospívá. Bylo prokázáno, že goji má vynikající vliv na plodnost jak žen, tak i mužů, zvyšuje počet spermií a napomáhá k potlačení vzniku nádorových buněk prostaty.
Zatím nevím jak dalece mě oslovuje představa dlouhověkosti, ale vím, že spoustu nemocí už osobně znám a že udělám vše co můžu, aby se mým dětem nemoci vyhýbaly.

Goji jsem si v loňském roce vysadila na zahradě. Přeci jenom mám nejlepší pocit z ovoce a zeleniny, kterou si můžu utrhnout na zahradě. Byl to ještě takový malý keřík, tak jsem zvědavá, jestli přežil tu velkou a dlouhou zimu. Určitě letos přikoupím ještě další keřík. A budu vás informovat jak se daří pěstovat Mrkající.

"Pravidelné užívání goji reguluje proud životní energie, posiluje tělo a tímto může vést k dlouhověkosti."

Shen Nong Ben Cao Jing, 200 př.n.l.

HOTvitalax masáž zad

16. března 2013 v 22:09 | Markéta |  Masáže
HOTvitalax masáž je kombinací Breussovy masáže a masáže lávovými kameny. Jedná se o luxusní vellnes ošetření, při kterém vám masérka provede i peeling zad. Dojde k celkovému uvolnění zad a příjemné relaxaci.

HOTvitalax masáž zad je zcela nová masáž ALCINA, která vznikla kombinací alternativních metod - kombinace účinku masáže podle Breusse (Rudolf Breuss, 1899 - 1990, rakouský léčitel) s uvolněním pomocí masáže horkými kameny.
Při masáži se používají nové ALCINA oleje vyvinuté na základě poznatků z aromakologie a aromaterapie - Masážní olej Relax nebo Masážní olej Vital.
Enzymatický peeling očistí pokožku zad, která pak lépe dokáže přijmout kvalitní rostlinné oleje.
Po důkladné a příjemné očistě následuje masáž lávovými kameny, která nám přinese celkovou relaxaci a regeneraci organismu. Pravé lávové kameny mají mimořádně silné energetické vibrace, které s teplem, které z kamenů sálá dokáží odstranit bloky důležitých bodů na meridiánech a rozproudí energii v těle.
Následuje Breussova masáž, jež speciálními jemnými tahy oddálí obratle od sebe a uvolní meziobratlové ploténky a nervy, které z páteřní oblasti vycházejí do celého těla. Jedná se o velmi příjemnou a uvolňující masáž. Metodu vyvinul Rudolf Breuss (1899-1990) rakouský léčitel. Podle Rudolfa Breusse neexistují žádné opotřebované ploténky, se kterými už podle mnohých lékařů nelze nic udělat, ale pouze "zdegenerované", které se touto masáží znovu úspěšně regenerují.
Po této masáži vám masérka na záda přiloží hedvábný papír, který má za úkol odsát přebytečný olej a zároveň z vás odsaje negativní energii. Přikryje vás dekou, pod kterou vloží teplé lávové kameny a dopřeje vám další příjemný odpočinek za zvuku relaxační hudby.

Nová masáž zad HOTvitalax nabídne zákazníkům další nevšední zážitek s úžasnou voňavou atmosférou uvolňující tělo i mysl.

Příjemnou wellness atmosféru navodí relaxační hudba, tlumené osvětlení, dostatečně temperovaná místnost a příjemná levandulová vůně oleje Relax nebo citrusová vůně oleje Vital.

Jak na pleť?

9. března 2013 v 8:35 | Markéta |  Pleť

Hlavně jemně. To je nejdůležitější. Pleť je velmi jemná a citlivá a tak si zaslouží velmi jemnou a citlivou péči. Nic se nemá přehánět, proto ani péče o vaši pleť.
Ochranný plášť naší pleti je slabě kyselý a jakmile v dobré víře, že si stav pleti vylepšíme, přeháníme čištění, dojde k oslabení tohoto ochranného pláště a pleť je pak náchylnější k boláčkům a stárnutí.
Co by jsme tedy měli dělat?
Ráno po umytí obyčejnou vodou, dočistíme pleť pleťovou vodou. Na smíšenou, normální a suchou pleť použijeme pleťovou vodu bezalkoholovou, která pleť tonizuje, hydratuje a upraví ph. Na mastnou pleť můžeme použít mírně alkoholovou pleťovou vodu. Každá voda, i ta bezalkoholová obsahuje desinfekční látky, takže není nutné používat alkoholovou. Nevhodným používáním alkoholové pleťové vody dochází k násilnému přesušování pleti, která se ale brání a následně se zmastí ještě více. Ale do budoucna se může stát velmi suchou citlivou pletí.
Poté následuje vhodný krém na den, který záleží na typu pleti. Pokud si nejste jisti, poradí vám vaše kosmetička.
Večer probíhá nejdůležitější čištění.
Smíšenou, normální a suchou pleť nejdříve očistíme čistícím pleťovým mlékem, nebo čistící pěnou. Nejjednodušší a nejúčinnější je si dát čistící produkt do rukou a rychlými krouživými pohyby vymasírovat všechny nečistoty, které se za den na pleť uchytily. Protože jsou mléko a pěna mastné dokáží vám uvolnit i černé tečky, ucpané mazové žlázy. Jedná se o zoxidovanou mastnotu a uvolníme ji jenom mastným produktem. Následně pleť dočistíme bezalkoholovým tonikem na tampónkách.
Mastnou pleť se zanícenými komedomy vyčistíme čistícím gelem v navlhčených rukách a dočistíme mírně alkoholovým tonikem.
Po důkladném, ale jemném čištění naneseme vhodný krém na pleť.

V současné době má již většina krémů UV filtr, takže záleží na ročním období, jaký krém dáme na den a jaký na noc. V zimě při velkých mrazech dáme na den mastnější výživnější krém, který pleť ochrání a na noc naneseme lehčí krém. V létě naopak.

S určením typu vaší pleti a výběrem nejvhodnějšího krému vám pomůže nejlépe vaše kosmetička.

Případné dotazy ráda zodpovím.Pěkný den Usmívající se
Kolagen

8. března 2013 v 10:23 | Markéta |  Pleť
Našla jsem zajímavý článek v časopisu ESENCE od firmy Alcina. Týká se moderního využití kolagenu v boji proti vráskám.

Tak tedy: Je vědecky dokázáno, že kdo žije zdravě a správně o sebe pečuje, může svou pleť udržet déle mladistvou a krásnou. Dle výzkumů je v tomto ohledu velmi účinnou látkou kolagen. Nové technologie dnes umožňují jeho intenzivní využití. Díky své struktuře v sobě váže enormní množství vlhkosti, díky které je pleť vypnutá a hebká. Za jakýsi milník v boji proti vráskám lze považovat nejnovější poznatky o malých kolagenových částicích. Ty pronikají do pokožky, kde podporují tvorbu vlastního kolagenu.V čem vlastně spočívá účinnost kolagenu?

Z chemického hlediska se jedná o bílkovinu, která je přirozenou stavební částicí naší kůže. Kolagen má podobné struktury jako hedvábí. Ty se navzájem propojují a vytvářejí pevná vlákna ve tvaru sítě. Tato síť zpevňuje kožní tkáň a díky ní je pleť krásně vypnutá a pružná. Kolagen je tedy potřebný pro funkčnost celé sítě vláken. Asi po pětadvacátém roce života se začíná produkce vlastního kolagenu snižovat, a to každý rok přibližně o jedno procento. Následkem je pozvolné drolení kolagenové výplně, čímž pleť ochabuje a začínají vznikat první vrásky!
Cílem kosmetického výzkumu je proces, který by stárnutí pleti zcela zastavil, a v ideálním případě ho dokonce obrátil. K tomu je třeba podpořit vlastní tvorbu kolagenu.

Donedávna nebylo možné, aby kolagen pronikl do nejspodnějších vrstev pokožky. Jeho částice byly bohužel příliš velké. Efekt kolagenu byl sice znatelný, ale hloubkového účinku se dosáhnout nepodařilo.

Nyní věda prokázala, že menší částice kolagenu (peptidy) pronikají hlouběji do pokožky, kde mohou efektivnějí působit na obnovovací mechanismy, tedy vlastně přesvědčí buňky vašeho těla, aby zahájily produkci vlastního kolagenu. Vrásky se vyplňují zevnitř a pleť je viditelně jemnější a hladší."Vrásky nejsou nic jiného než nedostatek kolagenu v pleti," říká Robert Garonne, profesor molekulární biologie na univerzitě v Lyonu.Alcina vyvinula na základě nejnovějších vědeckých poznatků systém v podobě kolagenového týmu, který se flexibilně přizpůsobuje individuálním požadavkům pleti.

Jedná se o Kolagenový krém, Aktivní sérum a Aktivní krém.


Také jsem našla zajímavý recept v knížce "Nápoje pro imunitu". Knížka obsahuje 100 receptů na koktejly pro zdraví. Vyzkoušela jsem zatím tři a přestože jsem musela zakoupit ingredience, o některých jsem donedávna ani nevěděla, že existují, a příprava koktejlu zabere taky trošku času, tak musím přiznat, že to za to stojí. Koktejly jsou dobré a chutnají i mým mlsným dětem.
Hodně mě, díky mé profesi, zaujal recept "Kolagenová kanonáda".

Je to koktejl z kiwi a ananasu. Zelené kiwi a žlutý ananas jsou úžasnými zdroji vitaminu C, který zvyšuje odolnost proti infekcím, udržuje tělo ve formě a zpomaluje proces stárnutí. Vitamin C se dále podílí na tvorbě kolagenu, kerý se nachází v pojivových tkáních, chrupavkách, zubovině, kostní hmotě, kůži a šlachách.


Na jeho přípravu potřebujete:
1 hrnek sójového mléka bez příchuti
1/2 hrnku ananasové šťávy
6 ks kiwi, oloupaných a nakrájených na kostičky
1/4 hrnku koncentrátu syrovátkové bílkoviny
2 lžíce lněného oleje
2 hrnky mraženého ananasu nakrájeného na kostičky
1/2 hrnku mraženého vanilkového jogurtu
4 plátky kiwi na ozdobu
V mixéru smíchejte sójové mléko, ananasovou šťávu, kiwi, koncentrát syrovátkové bílkoviny a lněný olej vysokou rychlostí. Poté přidejte kostky mraženého ananasu a mražený jogurt a opět mixujte velkou rychlostí až vznikne hladká hmota.
Vytvoříte čtyři sklenice lahodného, osvěžujícího a zdravého koktejlu.


Dobrou chuť a pěkný den Vám přeje MarkétaInformace k článku jsem čerpala z časopisu ESENCE ALCINA, knihy Nápoje pro imunitu a vlastních zkušeností.