Jarní detoxikace

29. března 2013 v 16:58 | Markéta |  Zdraví
Nemůžu si pomoct, ale to jaro mi už moc chybí. Letošní zima je obzvlášť dlouhá. Sice už nás jaro párkrát nalákalo, ale nakonec se zase schovalo a nechalo vyhrát zimu. V loňském roce nám touto dobou bylo podstatně tepleji.


Když tedy máme ještě pořád zimu, zkusme to vzít pozitivně. Myslím tím, že máme delší čas na to, si před příchodem jara očistit tělo. Nemyslím tím jen zhubnout pár nadbytečných zimních kil, ale přímo očistnou kúru, která by nás zbavila únavy, bolestí hlavy a celého těla.


Stravou, životním prostředím a naším životním stylem se do našeho těla každý dne dostávají jedovaté látky, které ho zatěžují. Správná a pravidelná detoxikace nám pomůže odvádět tyto jedy z těla a zvýšit imunitu a fyzickou zdatnost.
Pravidelný a dostatečný příjem tekutin, zdravá strava, sportovní aktivita, návštěva sauny, masáže a poznatky z lidového léčitelství nám pomohou tělo očistit. Doporučuje se neprovádět jenom jeden typ kúry, ale kombinovat spolu vícero různých metod.Typické očistné kúry jsou: půst, redukční diety, pitné, minerální, potné kúry a pohybové kúry.Již brzy snad roztaje všechen sníh a objeví se první kopřivy, smetanky lékařské a sedmikrásky, které jsou vhodné jak k přímé konzumaci tak na přípravu čaje.
Z kopřivy je vynikající špenát, je vhodná i do nádivek a říká se, že čaj z kopřiv je lék na vše. Určitě je, jen se musí jíst a pít s mírou, protože, tak jak je kopřiva žahavá na tělo z venku, mohla by nás požahat i uvnitř.
Říká se, že hrst sedmikrásek snědená pomáhá zlepšit zrak. Mně babička sedmikrásky přikládala na zavřené oči, prý abych lépe viděla. Sedmikráska i pampeliška mají mimo jiné silné močopudné účinky, aktivují činnost jater a ledvin, čímž významně podporují detoxikaci organismu.Detoxikaci organismu podporují i čaje z čekanky, měsíčku, nebo řebříčku. Dále je vhodné čaje střídat s vodou a ovocnými šťávami. K důkladnému vypláchnutí jedů lékaři doporučují dva až tři litry tekutiny denně. Vhodná k detoxikaci a posílení imunity je i šťáva z Goji a gel z Aloe Vera.
Dalším úžasným pomocníkem při očistě našeho těla jsou detoxikační náplasti. Jedná se o náplasti obsahující detoxikační byliny, které podporují vyloučení toxických, zdraví nebezpečných látek z těla skrze pokožku.
Jejich použití je zcela jednoduché. Před spaním si na umyté nohy přiložíme detoxikační polštářek a přelepíme náplastí. Ráno náplast sundáme a hned zjistíme, podle barvy detoxikačního polštářku, jak na tom jsme. Čím tmavší a smradlavější bahýnko se přes noc stane z detoxikační náplasti, tím hůř na tom naše tělo je.
Vše výše uvedené mám vyzkoušené a můžu vřele doporučit.Další možností, jak se zbavit škodlivin jsou teplé až horké koupele s přísadou solí a řas podporující lymfatický a krevní oběh, dále pravidelná sauna a kloktání oleje. Kloktání slunečnicového oleje je prastarý recept, který prý dokáže vytáhnout původce chorob z organismu a posílí imunitní systém.

V časopisu ESENCE Alcina jsem našla další metody detoxikace.

*Detoxikační terapie "BODY DETOX"
Body Detox se nazývá očistná metoda, která v Anglii vyvolala nový boom. Při této metodě, která využívá průmyslovou techniku zpětného získávání chemických látek a plynů, se nohy ponoří do teplé lázně a jedovaté látky v těle se slabým elektrickým podnětem odvádějí bezpočtem potních žláz na chodidlech ven z těla. Terapie nabízená mnoha léčiteli oživuje funkci buněk a účinně zbavuje orgány také těžkých kovů.

*THALASSOTERAPIE
Thalassoterapie, neboli léčba mořem, zbavuje tělo metabolických usazenin a oživuje krevní oběh. Rovnoměrným nanášením řas na tělo je pokožka zásobována vitamíny a minerály. Účelná je podpora terapie kyslíkovou lázní. Vzhledem k tomu, že naše kůže je největším vylučovacím orgánem, jsou jedy a usazeniny účinně odváděny z těla.

*VÝPLACH STŘEV
Výplach střev, neboli Colono-Hydro-Terapie je známý již ze starého Egypta z doby okolo roku 1500 před naším letopočtem. Jedná se o šetrnou metodu vymývání kalů, krust a usazenin z kliček střeva, v němž je usazeno až 80% našeho imunitního systému. Při terapii se tlustým střevem vede směs vody a kyslíku, podporuje se speciálními masážemi břicha. Metoda pomáhá proti únavě, nedostatku koncentrace, ale také vysokému krevnímu tlaku, infekcím, migréně a alergiím.

*TERAPIE NOSODAMI
Terapie nosodami vychází ze starého principu očkování - "stejné léčit stejným". Škodliviny se při této metodě z těla odvádějí homeopatickými prostředky, které tělo vnímá jako narušitele. Je to zázračný tajný tip zejména při chronických střevních potížích a alergiích.

Přeji vám krásné a čisté tělo i duši a veselé Velikonoce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama