Kolagen

8. března 2013 v 10:23 | Markéta |  Pleť
Našla jsem zajímavý článek v časopisu ESENCE od firmy Alcina. Týká se moderního využití kolagenu v boji proti vráskám.

Tak tedy: Je vědecky dokázáno, že kdo žije zdravě a správně o sebe pečuje, může svou pleť udržet déle mladistvou a krásnou. Dle výzkumů je v tomto ohledu velmi účinnou látkou kolagen. Nové technologie dnes umožňují jeho intenzivní využití. Díky své struktuře v sobě váže enormní množství vlhkosti, díky které je pleť vypnutá a hebká. Za jakýsi milník v boji proti vráskám lze považovat nejnovější poznatky o malých kolagenových částicích. Ty pronikají do pokožky, kde podporují tvorbu vlastního kolagenu.V čem vlastně spočívá účinnost kolagenu?

Z chemického hlediska se jedná o bílkovinu, která je přirozenou stavební částicí naší kůže. Kolagen má podobné struktury jako hedvábí. Ty se navzájem propojují a vytvářejí pevná vlákna ve tvaru sítě. Tato síť zpevňuje kožní tkáň a díky ní je pleť krásně vypnutá a pružná. Kolagen je tedy potřebný pro funkčnost celé sítě vláken. Asi po pětadvacátém roce života se začíná produkce vlastního kolagenu snižovat, a to každý rok přibližně o jedno procento. Následkem je pozvolné drolení kolagenové výplně, čímž pleť ochabuje a začínají vznikat první vrásky!
Cílem kosmetického výzkumu je proces, který by stárnutí pleti zcela zastavil, a v ideálním případě ho dokonce obrátil. K tomu je třeba podpořit vlastní tvorbu kolagenu.

Donedávna nebylo možné, aby kolagen pronikl do nejspodnějších vrstev pokožky. Jeho částice byly bohužel příliš velké. Efekt kolagenu byl sice znatelný, ale hloubkového účinku se dosáhnout nepodařilo.

Nyní věda prokázala, že menší částice kolagenu (peptidy) pronikají hlouběji do pokožky, kde mohou efektivnějí působit na obnovovací mechanismy, tedy vlastně přesvědčí buňky vašeho těla, aby zahájily produkci vlastního kolagenu. Vrásky se vyplňují zevnitř a pleť je viditelně jemnější a hladší."Vrásky nejsou nic jiného než nedostatek kolagenu v pleti," říká Robert Garonne, profesor molekulární biologie na univerzitě v Lyonu.Alcina vyvinula na základě nejnovějších vědeckých poznatků systém v podobě kolagenového týmu, který se flexibilně přizpůsobuje individuálním požadavkům pleti.

Jedná se o Kolagenový krém, Aktivní sérum a Aktivní krém.


Také jsem našla zajímavý recept v knížce "Nápoje pro imunitu". Knížka obsahuje 100 receptů na koktejly pro zdraví. Vyzkoušela jsem zatím tři a přestože jsem musela zakoupit ingredience, o některých jsem donedávna ani nevěděla, že existují, a příprava koktejlu zabere taky trošku času, tak musím přiznat, že to za to stojí. Koktejly jsou dobré a chutnají i mým mlsným dětem.
Hodně mě, díky mé profesi, zaujal recept "Kolagenová kanonáda".

Je to koktejl z kiwi a ananasu. Zelené kiwi a žlutý ananas jsou úžasnými zdroji vitaminu C, který zvyšuje odolnost proti infekcím, udržuje tělo ve formě a zpomaluje proces stárnutí. Vitamin C se dále podílí na tvorbě kolagenu, kerý se nachází v pojivových tkáních, chrupavkách, zubovině, kostní hmotě, kůži a šlachách.


Na jeho přípravu potřebujete:
1 hrnek sójového mléka bez příchuti
1/2 hrnku ananasové šťávy
6 ks kiwi, oloupaných a nakrájených na kostičky
1/4 hrnku koncentrátu syrovátkové bílkoviny
2 lžíce lněného oleje
2 hrnky mraženého ananasu nakrájeného na kostičky
1/2 hrnku mraženého vanilkového jogurtu
4 plátky kiwi na ozdobu
V mixéru smíchejte sójové mléko, ananasovou šťávu, kiwi, koncentrát syrovátkové bílkoviny a lněný olej vysokou rychlostí. Poté přidejte kostky mraženého ananasu a mražený jogurt a opět mixujte velkou rychlostí až vznikne hladká hmota.
Vytvoříte čtyři sklenice lahodného, osvěžujícího a zdravého koktejlu.


Dobrou chuť a pěkný den Vám přeje MarkétaInformace k článku jsem čerpala z časopisu ESENCE ALCINA, knihy Nápoje pro imunitu a vlastních zkušeností.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama