Květen 2013

"ALCINA MÁ 20"

25. května 2013 v 16:13 | Markéta |  Pleť
V pátek 24.května 2013 jsem byla pozvána na společenskou párty konanou k příležitosti oslavy 20.výročí uvedení lékařské kosmetické značky ALCINA společností Medac na český trh.

Pozvánka, kterou jsem obdržela slibovala večer plný fantazie, krásy a překvapení.
S firmou Medac spolupracuji již téměř těch nádherných dvacet let a protože jsem již nějaké akce a školení pořádané touto firmu zažila, tušila jsem, že se bude jednat opravdu o krásný večer.

Ale skutečnost předčila moje očekávání.

Párty se konala v brněnském Domě umění a již vstup do této nádherné budovy byl velkolepý.
Červený koberec a fotografové.
Můj první pocit byl, že jsem určitě někde jinde a chtěla jsem se otočit a vrátit rychle do auta. Pak jsem si ale všimla velkých nápisů ALCINA a s údivem si pomyslela, že jsem na správném místě a že to vypadá na ještě větší párty, než jsem předpokládala.
Hned u vchodu jsem byla přivítána mladými slečnami, které dokonce věděli mé jméno. Obdržela jsem náramek "ALCINA má 20" a kartičku, kterou mi při odchodu vymění za dárek.
Vstup byl opravdu jak pro filmové hvězdy. Po červeném koberci jsem kráčela poprvé a nádherná hala již byla plná kolegyň kosmetiček, kadeřnic a kadeřníků.
Všudypřítomní číšníci nabízeli občerstvení a šampaňské a fotografové fotili a fotili. Nechtěla jsem svým fotografováním mobilním telefonem fušovat do řemesla profesionálům, takže nepřikládám ani jednu fotografii z této velkolepé akce.
Párty zahájili svým proslovem zakladatelé firmy Medac manželé Kateřina a Bohdan Janákovi a pak už následovala zábava a raut.
Na večírku jsem samozřejmě potkala mimo nových tváří i kolegyně z celé republiky, které již znám z dřívějších alcina akcí. Bylo velmi milé je opět vidět a v družném hovoru jsme procházely všechny tři patra Domu umění.
Byl to opravdu večer plný fantazie, krásy a překvapení.
Na velkých interaktivních obrazovkách jsme si mohli připomenout celých dvacet let Alciny, prohlédnout fotografie a videa ze školení, slavnostních setkání a společných dovolených, které firma Medac pořádá.
V jiné místnosti byl hudební pultík, kde se po zahrání jednoduché melodie rozsvítilo světýlko na mapě československé republiky na místě, kde se nachází váš salon.
Ano čtete správně, na mapě československé republiky. Firma Medac spolupracuje i s kolegy ze Slovenska.
Následovalo nádherné představení tanečníků, nejen na zemi, ale i ve vzduchu, krátké, ale výstižné a úžasné zhodnocení dvacetiletého působení firmy Medac v číslech paní Kateřinou Janákovou a zajímavý proslov zástupce německé delegace z Bielefeldu.
A pak už přišlo velké překvapení večera, vystoupení slovenského zpěváka a skladatele Mekyho Žbirky. Zazpíval nám všem známé písničky a po nekončícím potlesku i přidával.
Jeho melodie nás roztančily a v tanci jsme pokračovali pod taktovkou dýdžeje až do pozdních nočních hodin.


Děkuji za pozvání na nádhernou párty, děkuji za úžasnou kosmetiku Alcina a přeji vše nej do dalších let Usmívající se

"Legalizace marihuany"

18. května 2013 v 22:12 | Markéta |  Téma týdne
Já jsem pro legalizaci. Konopí, neboli cannabis patří mezi nejstarší rostliny rozšířené téměř po celém světě.

Konopí je velmi pěkná až tři metry vysoká aromatická rostlina. Tam kde roste, se prý lidem lépe dýchá a v zahrádce odrazuje mšice.

Odpradávna se konopí využívalo k výrobě šatstva, lan a sítí. Vlákna konopí jsou velmi dlouhá a pevná. Semena byla zařazena mezi potravu a samozřejmě lidé objevili i její psychotropní účinky a postupně se začalo používat i k léčení řady zdravotních obtíží.

O konopí je známo, že dokáže pozitivně působit či dokonce léčit množství i velmi závažných onemocnění.
V současnosti je konopí vědecky zkoumáno hlavně v oblasti medicíny, ale z důvodu možnosti zneužití psychotropních látek je jeho dostupnost zákonem omezována.
Musíme uznat, že užívání konopí, neboli marihuany, není zcela bez rizika. Používání výtažků, ale hlavně inhalace kouřením může způsobit stavy euforie a blaženosti bez zábran, ale i vyvolat strach a noční děsy.

Ale přiznejme si, který používaný lék je zcela bezpečný. Všechny u nás běžně dostupné léky mají množství vedlejších účinků a předávkování může způsobit i smrt. A naše domácí lékárničky jsou plné těchto bezpečně nebezpečných léků.

Zneužitelné je opravdu všechno a jsme to my, my přemýšlející a svéprávní lidé, kteří máme na výběr, co s čím můžeme udělat.

Dětem můžeme vysvětlit pro i proti a lidem, kteří potřebují pomoci, můžeme více naslouchat.

Nikdy není nic bílé, nebo černé. Vždycky se něco pokazí, ale já bych nám víc věřila.

Teď jde jen o to, posoudit, jestli v této hysterii jde o zdraví a bezpečnost lidí, nebo o zisky farmaceutických společností.

Alcina - péče a ochrana pro slunečný i chladný den

16. května 2013 v 11:08 | Markéta |  Pleť
STRESS CONTROL CREME ALCINA


Stres je jedním z největších zdravotních rizik pro celý náš organismus. Nejnovější výzkumy dokázaly, že stres nepoškozuje pouze zdraví, ale působí negativně i na naši krásu. Proto je vaše pleť náhle začervenalá, svědí a je napjatá.


Alcina vyvinula krém, který řeší stres působící na naši pleť.


A proč je Stress Kontrol Creme tak úspěšný v boji proti stárnutí pleti?


Jedná se o krém, který ochrání vaši pleť hned třikrát:

  1. Ochranný faktor 15 chrání pleť před UV zářením a potlačuje tvorbu volných radikálů a tím bojuje proti stárnutí pleti.
  2. DEFENSIL je komplex účinných látek se srdcovnice, slunečnice a oleje z hadince. Zklidňuje stresovanou a podrážděnou pleť a posiluje ochrannou bariéru kůže, čímž pomáhá pleti v regeneraci a chrání ji před stárnutím.
  3. Lycopin je účinný ochránce buněk obsažený v rajčatech. Jako jeden z nejsilnějších antioxidantů dokáže efektivně odbourávat volné radikály.

ZBAVTE SE STRESU POMOCÍ KRÉMU S TROJNÁSOBNÝM ÚČINKEM!


STRESS CONTROL CREME ALCINA zakoupíte v lékárnách a kosmetických salonech pracující s lékařskou kosmetikou Alcina.

Nyní si můžete krém i zdarma vyzkoušet. Vzoreček krému najdete v časopisu ESENCE Alcina, který je k dostání také v salonech.


Krém je velmi příjemný, lehký, hydratační a dobře se vstřebává.


Informace k článku jsem čerpala z časopisu ESENCE a vlastních zkušeností s kosmetikou Alcina.


Jak vybrat správný make-up

3. května 2013 v 13:04 | Markéta |  Pleť


Přirozeně, že záleží na typu a odstínu pleti. Německá lékařská kosmetika Alcina nabízí tyto typy make-upů.


MAKE-UP BASE je vyrovnávací základ pod make-up, který vyhlazuje drobné linky a vrásky a prodlužuje trvanlivost make-upu. Je určený pro všechny typy pletí a vytvoří perfektní, hladkou a zářivou pleť.

LIFTING FOUNDATION je vydatný krémový make-up určený pro suchou a náročnou pleť. Má dobrou krycí schopnost, hedvábný vzhled a vyhlazuje vrásky již po prvním nanesení. Můj osobní favorit :-)

LONG LASTING FOUNDATION je krémový make-up, konzistence fluidu s dlouhotrvajícím efektem se střední krycí schopností. Matuje pleť.

TINTED DAY CREAM je tónovací emulze s lehkou krycí schopností pro přirozeně zářivý vzhled, určená pro každý typ pleti.Výše uvedené make-upy jsou kromě Make-up Base v balení s praktickým hygienickým dávkovačem.PERFECT CREAM MAKE-UP je kompaktní krémový make-up, vydatný a ochranný. Je určený pro normální až suchou pleť. Má silné krycí schopnosti sametového vzhledu. Je balen v kazetě se zrcátkem a houbičkou.

ULTRA MAT MAKE-UP je kompaktní krémovo-pudrový make-up určený pro smíšenou až lehce mastnou pleť se střední krycí schopností přirozeného matného vzhledu. Díky inovativní technologii se krémová textura mění v průběhu nanášení v lehký pudr. Je balen v kazetě se zrcátkem a houbičkou.

POWDER MAKE-UP je podklad a pudr v jednom. Perfektně vyrovnává zhled pleti, matuje a působí přirozeně. Je balen v kazetě se zrcátkem a houbičkou.

CONCEALER FLUID je jemný tekutý korektor určený pro krytí nedostatků pleti a prosvětlování tmavých kruhů kolem očí. Nanáší se štětečkem a vklepává prsty, neroztírá! případně přepudruje.

COVER FLUID je krycí fluid, který pomáhá vyrovnávat nerovnosti pleti. Nanáší se aplikátorem a jemně rozetře.
Dnes jsme probrali make-upy a příště se zaměříme na pudry.
DEKORATIVNÍ KOSMETIKA ALCINA - ZDRAVÍ, PŘIROZENOST A KREATIVITA!


Pěkný den Usmívající se