"Legalizace marihuany"

18. května 2013 v 22:12 | Markéta |  Téma týdne
Já jsem pro legalizaci. Konopí, neboli cannabis patří mezi nejstarší rostliny rozšířené téměř po celém světě.

Konopí je velmi pěkná až tři metry vysoká aromatická rostlina. Tam kde roste, se prý lidem lépe dýchá a v zahrádce odrazuje mšice.

Odpradávna se konopí využívalo k výrobě šatstva, lan a sítí. Vlákna konopí jsou velmi dlouhá a pevná. Semena byla zařazena mezi potravu a samozřejmě lidé objevili i její psychotropní účinky a postupně se začalo používat i k léčení řady zdravotních obtíží.

O konopí je známo, že dokáže pozitivně působit či dokonce léčit množství i velmi závažných onemocnění.
V současnosti je konopí vědecky zkoumáno hlavně v oblasti medicíny, ale z důvodu možnosti zneužití psychotropních látek je jeho dostupnost zákonem omezována.
Musíme uznat, že užívání konopí, neboli marihuany, není zcela bez rizika. Používání výtažků, ale hlavně inhalace kouřením může způsobit stavy euforie a blaženosti bez zábran, ale i vyvolat strach a noční děsy.

Ale přiznejme si, který používaný lék je zcela bezpečný. Všechny u nás běžně dostupné léky mají množství vedlejších účinků a předávkování může způsobit i smrt. A naše domácí lékárničky jsou plné těchto bezpečně nebezpečných léků.

Zneužitelné je opravdu všechno a jsme to my, my přemýšlející a svéprávní lidé, kteří máme na výběr, co s čím můžeme udělat.

Dětem můžeme vysvětlit pro i proti a lidem, kteří potřebují pomoci, můžeme více naslouchat.

Nikdy není nic bílé, nebo černé. Vždycky se něco pokazí, ale já bych nám víc věřila.

Teď jde jen o to, posoudit, jestli v této hysterii jde o zdraví a bezpečnost lidí, nebo o zisky farmaceutických společností.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pavel pavel | Web | 19. května 2013 v 12:08 | Reagovat

Proto neužívám léky a snažím se aby se s nemocemi vypořádal sám organismus. Ale trochu marihuany bych si čas od času možná i dal. :D

2 Vendy Vendy | Web | 19. května 2013 v 17:09 | Reagovat

Tipla bych, že jde o zisky farmaceutických společností. Zdraví lidí je až tak moc nezajímá. Stačí přístup doktorů - jen člověk vejde, už slyší - máte zaplacený poplatek? A to se před lety bili v prsa, jak je to neetické...
I když nerada bych křivdila, občas se najdou doktoři, kterým jde opravdu o pacienta.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama