Únor 2014

Péče o pleť pro náctileté - to, co dává smysl

23. února 2014 v 6:41 | Markéta |  Pleť
KDY VLASTNĚ ZAČÍT PEČOVAT O PLEŤ? CO NEJDŘÍVE!

Nechci vám zatěžovat život časově a finančně nákladnou péči o pleť, ale pravdou je, že to co neuhlídáte v mládí, se vám v pozdějším věku může nepěkně vymstít.
Zhruba kolem dvanáctého roku se může začít pleť víc mastit a pokud ji nezačnete správně čistit, může se vytvořit z černých komedomů zanícené akné.
Správná péče o pleť se týká dívek, ale i chlapců. Akné se v některých případech může rozšířit do vlasů a na záda. Správná hygiena a čištění může pomoci, ale v některých případech je lepší navštívit kosmetičku, případně lékaře dermatologa.

A jaká je tedy ta správná péče? Není to nic náročného a nezabere to moc času.
Ráno po umytí studenou vodou a osušení vlastním ručníkem, který je nutné často měnit za čistý, následuje dočištění pleti bezalkoholovým tonikem. Alkoholové tonikum není nutné, protože i bezalkoholová pleťová voda obsahuje desinfekční látky. Tonikum nanes na vatový tampon a jemně, ale důkladně očisti pleť.
Tonikum pleť dočistí, tonizuje, upraví Ph a dodá vlhkost. Poté by měl přijít vhodný krém.
Na mladou problémovou pleť je nejvhodnější lehký, hydratační antibakteriální fluid v tubě, který se rychle vstřebá, pleť nezatíží, ani nezmastí, ale matuje, zmírňuje kožní nečistoty a preventivně působí proti vzniku nových. Balení v tubě je praktické a hygienické.
Z vlastní zkušenosti vím, že čištění tonikem a následné nakrémování trvá asi tak dvě minuty. Takže se opravdu moc nezdržíte.
Po této ranní očistě mohou slečny nanést make-up.
Pokud se na pleti přeci jenom objevily zapálené pupínky, je vhodné několikrát za den použít SOS-STICK. Jedná se o antibakteriální tyčinku, která pomáhá rychleji odstraňovat kožní nečistoty.
Večerní čištění je trošku náročnější, ale opravdu jen trošku. Přibude nám čištění čistícím gelem, nebo pleťovým mlékem. Záleží, jestli je vaše pleť mastná, nebo spíš suchá.
Na mastnou pleť použijeme čistící gel. Zcela jednoduše gel naneseme do vlhkých dlaní, napěníme a umyjeme si obličej. Následně gel opláchneme vodou a dočistíme pleťovým tonikem.
Na suchou pleť použijeme čistící pleťové mléko. Nedráždí a nevysušuje suchou pleť a tím že je mastné, dokáže rozpustit černé mazové ucpávky (komedomy). Čistící mléko naneseme do dlaní a rychlými krouživými pohyby si pleť umyjeme. Následně také dočistíme pleťovým tonikem.
Po tomto důkladnějším večerním čistění naneseme opět lehký antibakteriální fluid.
Tak to je veškerá domácí základní péče. Pokud by se vám zdálo, že pleť potřebuje přeci jenom vyčistit víc, takzvaně vymačkat, navštivte kosmetičku.

V žádném případě nemačkejte černé tečky doma, můžete si pleť nevratně poškodit. Silným zmáčknutím může vzniknout trvalé začervenání, nebo jizva, nebo se může nedostatečně desinfikovaná pleť zanítit.
A POZOR! Zanícené pupínky se nemačkají nikdy!
Pokud se jich chcete zbavit rychleji a nemáte po ruce SOS-STICK ani bylinnou masku, použijte obyčejnou zubní pastu. Obsahuje desinfekční látky a urychlí hojení. Stačí ji nanést na pupínek.

Pravidelná návštěva kosmetičky pleti velmi pomůže. Zkušená kosmetička použije přípravky vhodné na vaši mladou pleť a pleť jemně, ale důkladně vyčistí.
Čistící kúra obsahuje odlíčení, rychlou čistící masáž, jemný soft peeling, který neobsahuje brusné částečky, hloubkové čištění, masku a konečný krém, případně úpravu či barvení obočí a barvení řas.
Tato čistící kúra trvá jednu hodinu a stojí kolem 400,-Kč.

Pokud ještě nemáte zvolenou vhodnou kosmetiku, můžu vám doporučit německou lékařskou kosmetiku Alcina. Je to kosmetika se kterou dvacet let pracuji a i ji sama požívám a troufnu si říci, že o ní vím úplně všechno.
Alcina je profesionální kosmetika s více jak stoletou tradicí. Za každým výrobkem stojí důkladný vědecký výzkum a testování, ale ne na zvířatech.
A konkrétně řada pro MASTNOU AŽ SMÍŠENOU PLEŤ ALCINA http://www.alcina.cz/pro-mastnou-az-smisenou-plet.aspx pomáhá zmírnit nadměrnou produkci mazu, lesk pleti a předchází vzniku kožních nečistot, hojí je a zanechává pleť vyrovnanou a matnou.
DENNÍ A NOČNÍ FLUID vyrovnává nadměrnou produkci mazu, stabilizuje hydrataci pleti a matuje mastnou pleť.
BYLINNÝ FLUID zmírňuje kožní nečistoty a preventivně působí proti jejich vzniku.
AHA-FLUID, 10% je určený pro velmi nečistou a aknózní pleť. Podporuje regeneraci pleti, zanechává ji jemnou a hladkou a zjemňuje póry. Používá se večer, nesmí se míchat s jiným krémem a nedoporučuje se slunění, mohou vzniknout pigmentové skvrny.
SOS-STICK je roll-on antibakteriální tyčinka, která pomáhá rychleji odstraňovat kožní nečistoty.
BYLINNÁ MASKA působí efektivně na nečistou problematickou pleť a zjemňuje póry.
ČISTÍCÍ MLÉKO čistí jemně a spolehlivě bez pocitů pnutí.
ČISTÍCÍ GEL intenzivně čistí, osvěžuje a vitalizuje pleť.
PLEŤOVÉ TONIKUM BEZ ALKOHOLU dodává pleti vlhkost a jemně dočišťuje.
Správně zvolený přípravek v péči o pleť je základem kvalitní a účinné kosmetické péče o pleť, proto vybírejte pečlivě a nejlépe vám poradí vaše kosmetička.


Lékařská kosmetika ALCINA lze zakoupit pouze v kosmetických salonech, které s touto kosmetikou pracuji, nebo v lékárnách.
Případné dotazy ráda zodpovím. E-mail: salonmarketa@volny.czPŘEJI VÁM PŘÍJEMNÝ POCIT Z VAŠÍ PLETI!


Stáří a kolagen

13. února 2014 v 17:57 | Markéta |  Téma týdne
Vzhledem k mé profesi, se mé články k tématu týdne "stáří" týkají pleti a těla. Tento článek jsem publikovala již dřív, ale teď se hodí také.
Je rozhodně zajímavý Usmívající seNašla jsem zajímavý článek v časopisu ESENCE od firmy Alcina. Týká se moderního využití kolagenu v boji proti vráskám.

Tak tedy: Je vědecky dokázáno, že kdo žije zdravě a správně o sebe pečuje, může svou pleť udržet déle mladistvou a krásnou. Dle výzkumů je v tomto ohledu velmi účinnou látkou kolagen. Nové technologie dnes umožňují jeho intenzivní využití. Díky své struktuře v sobě váže enormní množství vlhkosti, díky které je pleť vypnutá a hebká. Za jakýsi milník v boji proti vráskám lze považovat nejnovější poznatky o malých kolagenových částicích. Ty pronikají do pokožky, kde podporují tvorbu vlastního kolagenu.V čem vlastně spočívá účinnost kolagenu?

Z chemického hlediska se jedná o bílkovinu, která je přirozenou stavební částicí naší kůže. Kolagen má podobné struktury jako hedvábí. Ty se navzájem propojují a vytvářejí pevná vlákna ve tvaru sítě. Tato síť zpevňuje kožní tkáň a díky ní je pleť krásně vypnutá a pružná. Kolagen je tedy potřebný pro funkčnost celé sítě vláken. Asi po pětadvacátém roce života se začíná produkce vlastního kolagenu snižovat, a to každý rok přibližně o jedno procento. Následkem je pozvolné drolení kolagenové výplně, čímž pleť ochabuje a začínají vznikat první vrásky!
Cílem kosmetického výzkumu je proces, který by stárnutí pleti zcela zastavil, a v ideálním případě ho dokonce obrátil. K tomu je třeba podpořit vlastní tvorbu kolagenu.

Donedávna nebylo možné, aby kolagen pronikl do nejspodnějších vrstev pokožky. Jeho částice byly bohužel příliš velké. Efekt kolagenu byl sice znatelný, ale hloubkového účinku se dosáhnout nepodařilo.

Nyní věda prokázala, že menší částice kolagenu (peptidy) pronikají hlouběji do pokožky, kde mohou efektivnějí působit na obnovovací mechanismy, tedy vlastně přesvědčí buňky vašeho těla, aby zahájily produkci vlastního kolagenu. Vrásky se vyplňují zevnitř a pleť je viditelně jemnější a hladší."Vrásky nejsou nic jiného než nedostatek kolagenu v pleti," říká Robert Garonne, profesor molekulární biologie na univerzitě v Lyonu.Alcina vyvinula na základě nejnovějších vědeckých poznatků systém v podobě kolagenového týmu, který se flexibilně přizpůsobuje individuálním požadavkům pleti.

Jedná se o Kolagenový krém, Aktivní sérum a Aktivní krém.


Také jsem našla zajímavý recept v knížce "Nápoje pro imunitu". Knížka obsahuje 100 receptů na koktejly pro zdraví. Vyzkoušela jsem zatím tři a přestože jsem musela zakoupit ingredience, o některých jsem donedávna ani nevěděla, že existují, a příprava koktejlu zabere taky trošku času, tak musím přiznat, že to za to stojí. Koktejly jsou dobré a chutnají i mým mlsným dětem.
Hodně mě, díky mé profesi, zaujal recept "Kolagenová kanonáda".

Je to koktejl z kiwi a ananasu. Zelené kiwi a žlutý ananas jsou úžasnými zdroji vitaminu C, který zvyšuje odolnost proti infekcím, udržuje tělo ve formě a zpomaluje proces stárnutí. Vitamin C se dále podílí na tvorbě kolagenu, kerý se nachází v pojivových tkáních, chrupavkách, zubovině, kostní hmotě, kůži a šlachách.


Na jeho přípravu potřebujete:
1 hrnek sójového mléka bez příchuti
1/2 hrnku ananasové šťávy
6 ks kiwi, oloupaných a nakrájených na kostičky
1/4 hrnku koncentrátu syrovátkové bílkoviny
2 lžíce lněného oleje
2 hrnky mraženého ananasu nakrájeného na kostičky
1/2 hrnku mraženého vanilkového jogurtu
4 plátky kiwi na ozdobu
V mixéru smíchejte sójové mléko, ananasovou šťávu, kiwi, koncentrát syrovátkové bílkoviny a lněný olej vysokou rychlostí. Poté přidejte kostky mraženého ananasu a mražený jogurt a opět mixujte velkou rychlostí až vznikne hladká hmota.
Vytvoříte čtyři sklenice lahodného, osvěžujícího a zdravého koktejlu.Jak na stáří

11. února 2014 v 12:50 | Markéta |  Téma týdne
V žádném případě vás nechci přesvědčovat, že krémování, kosmetické ošetření, nebo masáže zastaví stárnutí.
To určitě ne, ale s určitostí můžu tvrdit, že příznaky stárnutí zpomalí.
Správná péče má pozitivní vliv nejen na naše tělo, ale i na psychiku.
A právě psychika má největší vliv na to jak vypadáme a jak se cítíme.
Pokud se sobě věnujeme s láskou a pravidelností, máme sami ze sebe dobrý pocit, který znásobí účinky krémů, kosmetických ošetření, masáží a dalších procedur.
Z čehož vyplývá, že krása duše a těla je propojena a příznaky stárnutí můžeme oddálit.
Prostě záleží na nás jak se svým tělem a duší pracujeme a spolupracujeme.


Přeji pěknou spolupráci Usmívající se

Dnešní svět a krása

8. února 2014 v 15:55 | Markéta |  Téma týdne


Dnešní svět se točí hodně kolem krásy našeho těla.

Ne že by to bylo něco špatného. Na pěkné tělo je určitě hezký pohled. Díky tomuto zaměření mám jako kosmetička a masérka i práci, ale občas stejně přemýšlím, jestli není na vnější krásu kladen větší důraz, než je třeba.

Je nám stále diktován tak zvaný ideál krásy.

Není to nová věc, odjakživa byl určitý ideál krásy, který se mění podle potřeb společnosti, historické doby a společenského postavení.

Každému z nás se ale líbí něco jiného. Krása je tedy relativní pojem.

A proto záleží na každém jedinci, jak tento diktát přijme a samozřejmě i na jeho soukromém estetickém a morálním vnímání a vnitřní síle.