Pomoc, já potřebuji zhubnout! Aneb deset kilo důvodů proč ….

26. října 2015 v 8:44 | Markéta |  Téma týdne


Ano, přiznám se, mám problém. Za posledních deset let jsem přibrala deset kilo. A deset kilo je opravdu dost. Neobleču spoustu svého oblečení, které mám ráda a je mi líto ho vyhodit, ale hlavně mě začínají bolet klouby a záda. Jsem prostě těžká i pro svoje vlastní tělo.


Hubnout se snažím neustále. Cvičím a nejím. No dobře. Není to tak úplně pravda.


Realita je taková, že cvičit vždycky začnu s velkou vervou a při prvních zdravotních, nebo časových problémech přestanu a dostat se znovu do zdravého fit režimu, mi vždy trvá hodně dlouho. No a to, že, nejím, není taky tak úplně pravda. Já prostě jím ráda. Já i ráda vařím. A to co vařím, musím ochutnat.


Ale pravda je i to, že jím mnohem méně a hodně, hodně moc si hlídám, to, co jím. A s nostalgií vzpomínám na doby, kdy jsem byla mladá a mohla jsem sníst vše, co jsem chtěla. A k mým oblíbeným normálním jídlům patřily i oblíbené pochutiny, jako brambůrky, kterých jsem mohla sníst snad tuny a chvástala jsem se, že bych mohla být degustátorem, protože můj mlsný jazýček hned poznal, jestli jsou ty brambůrky smažené dobře, nebo špatně. Také jsem byla schopna sníst na posezení čokoládu a držela jsem ji v ruce jako oloupaný banán a k ní jsem přikusovala rohlík.


Tak to jsou již jenom vzpomínky. Pečivo nejím téměř vůbec a čokoládu minimálně. A stejně přibírám. Mám pocit, že přiberu, i když se na mlsůtky jenom podívám.


Asi to tak není, prostě se mi asi mění metabolismus a rozhodně se méně pohybuji, ale i tak je to nespravedlivé. Chybí mi moje váha 62 kilo, kterou jsem měla od osmé třídy. Po narození mých, nyní již patnáctiletých dvojčat, jsem dokonce vážila jen 56 kilo. To už bylo málo, to jsem si připadala až nezdravě hubená. Ale teď? Teď je to bída.


Je těžké nejíst to, co uvařím své rodině a vařit si pro sebe něco jiného, to se mi prostě nechce. Takže zaslané jídelníčky na míru jsem vyřadila. Je finančně velmi náročné stravovat se krabičkovou dietou, když rodině vařím něco jiného. Není prostě vůbec jednoduché zhubnout.


A pohyb? Toho mám za celý den víc než dost. Toho skákání kolem dětí, manžela, domácnosti, zahrady, zvířectva a v práci! Však to všechny znáte. Takže představa, že si ráno přivstanu asi tak ve čtyři hodiny, abych si zacvičila a následně stihla vše ostatní, je utopie a předsevzetí, že si večer, až všichni ulehnou do svých postelí, a já budu mít hotovu všechnu práci, zacvičím, skončí většinou mým usnutím u televize.


Není to vůbec jednoduché a vážím si každé ženy, která dokáže vypadat krásně a hlavně je sama se sebou spokojená. Protože o tom to hlavně je. Není nejdůležitější mít velikost 38. Důležité je cítit se dobře a krásná a spokojená.Já sama se sebou spokojená moc nejsem. Takže zkouším různé věci, abych zhubla a cítila se líp.


Ale vzhledem k tomu, že jsem v loňském roce začala studovat tradiční čínskou medicínu, tak se snažím dělat pouze to, co je v souladu se zdravým způsobem života.

Chodím na vycházky s naším psíkem, cvičím jednoduché, ale účinné cviky, cvičím jógu, jím menší porce, snažím se jíst nejpozději v šest hodin večer, místo brambůrek mlsám různá semínka, nejvíce mi chutnají konopná, chia semínka a plody goji.

Goji tekuté i sušené můžete zakoupit i u mě v salonu. Tuto zdravou superpotravinu kupuji u brněnské firmy http://www.wolfberry.eu/goji/ .

Goji jsem si také na zahradě zasadila a sklízím již první plody. Čerstvé bobule chutnají nakysle. Asi něco mezi okurkou a rajčetem. Teď na podzim hodlám zasadit ještě víc keříků na své zahradě. Je to zajímavý keř. Má něžné drobounké fialové kvítky a drobné lupínky, které se mimo plodů dají také použít na přípravu čaje.


Ještě se vám musím pochlubit, že se mi od minulého týdne, kdy jsem začala držet goji dietu, podařilo zhubnout jedno kilo.


Jsem moc ráda a doufám, že to bude pokračovat dál.


Budu vás průběžně informovat o stavu mého těla, tedy o tom, zdali goji dieta funguje.Pěkný den
Markéta Usmívající se 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama